Godalni orkester navdušil ob kulturnem prazniku

Na dan pred Prešernovim dnevom smo na naši šoli pripravili proslavo v počastitev slovenskega kulturnega praznika.
Program sta spretno povezovali Pika Bavdek in Julija Testen.
Nastopili so instrumentalisti iz 2. b Neo na kitari, Marta in Danaja pa na violini, kitaristka Lara iz 9. r., recitatorski zborček iz 9. r., ki je recitiral domovinsko Soči, Ema in Eva Lucija pa sta interpretirali avtorske pesmi naših pesnic in pesnikov Ane Marije iz 8. r., ki je spesnila pesem o enakosti med spoloma Zakaj ne?, Jane, ki je sestavila pesem Življenje, naš učitelj, ter Brine, Jakoba in Lare iz 9. r, ki so oblikovali pesem Naša domovina.

Program so z ljudsko pesmijo Dekle je po vodo šlo popestrili učenci Otroškega pevskega zbora pod vodstvom ge. Jasmine Zupančič, ki jih je spremljala s harmoniko.
Prav posebno noto pa so naši prireditvi dali godci Mlajšega godalnega orkestra Glasbene šole Ljubljana Moste-Polje. Okoli 30 izjemnih instrumentalistov  nam je pod vodstvom dirigenta g. Roka Hrvatina ubrano odigralo  najprej slovensko himno, nastop pa so zaokrožili še z dvema skladbama, s katerima so tako učence kot učitelje navdušili.
G. Hrvatinu in godcem se prisrčno zahvaljujemo za čudovit nastop in se veselimo sodelovanja tudi v bodoče.

Sabina Zalokar, prof.