Teden mobilnosti – PešBus

Od 20. 9. 2021 do 24. 9. 2021 smo na OŠ Ketteja in Murna Ljubljana v okviru tedna mobilnosti sodelovali v projektu Pešbus. V projekt smo se vključili prvič. Cilj je bil predvsem opomniti starše in učence na pomen zmanjšane rabe motornih vozil v skrbi za okolje in zdravje posameznika, približati in predstaviti varne šolske poti, vzpodbuditi učence k samostojnosti ter povezati šolsko skupnost v smislu medsebojne pomoči in sodelovanja.

Zemljevid poti

Vsekakor se bomo tudi v prihodnje trudili in opozarjali na pomen zmanjšane rabe motornih vozil ter skrbi za okolje in zdravje. Projekt Pešbus pa bomo skušali izpeljati zopet spomladi, ko bodo epidemiološke in vremenske razmere ugodnejše z namenom, da bi se v projekt vključilo še več učencev in staršev.

Postaji Pešbusa

Katarina Črnugelj