Obisk Ambroža Kvartiča za bralne značkarje

V četrtek, 25. 5. 2023 nas je obiskal slovenski mladinski pisatelj, pesnik, etnolog, ugankar, novinar in folklorist Ambrož Kvartič. V veliki telovadnici je vodil zanimiv program za vse mlade bralke in bralce, ki so v letošnjem šolskem letu pridno brali in opravili bralno značko. Učenci nižje stopnje so tako poslušali improvizirano zgodbo, nekaj pesmic o Binetu Butari ter ugank, katerih rešitve so pokazali kar s pantomimo. Starejši učenci pa so lahko prisluhnili imitiranju različnih zvokov animiranih risank, kako poteka sinhroniziranje ter na kakšen način lahko s spremembo glasu dosežemo napovedovanje različnih žanrov radijskih ali televizijskih oddaj. Dogodek je nagradil in spodbudil vse nadobudne mlade bralce.

Zapisala Sara Bunič

Slika 5 of 5